ארכיון המסך המפוצל > 2013

הממיר 16/1/13

עד עצם היום הזה במיטבה, המפץ הגדול חביבה, האנטומיה של גריי לא לגמרי יציבה וארץ נהדרת קצת אכזבה

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 16/01/2013

9. עד עצם היום הזה, עונה 2, פרק 4

גיליתי שאני נוטה לאהוב את הפרקים שמתמקדים בעוץ לי גוץ לי יותר מאשר פרקים אחרים בסדרה, ואני מניחה שזה משום שכדמות שנמצאת על הגבול שבין טוב לרע, היא הדמות שהכי מוצדקת לכיוון של הרוע והכי נוגעת ללב לכיוון של הטוב. וזה בולט במיוחד כשמשווים את דמותו לדמותה של רג'ינה שגם אתה הם ניסו ללכת על אותו קו, אבל דמות שהורגת את אביה האהוב שמעולם לא עשה לה כל רע רק כדי להשיג נקמה באחרים, קשה למכור אחר כך כדמות שנהייתה רעה כי הנסיבות הביאו אותה לכך במיוחד לא כאשר מנסים להציג אותה כבחורה מלאכית בבסיסה. עוץ לי גוץ לי היה אנושי כאדם, וגם בגלגלו כ"חיה" יש בו משהו אנושי שאינו מזויף ואינו נועד רק כדי לשאת חן בעיני אחרים. אפשר לראות עד כמה הדואליות בדמותו של עוץ לי גוץ לי עובדת, כבר בחלום הבלהות של בל בתחילת הפרק, כי מאוד קל להזדהות עם הרצון שלה להאמין בבחירה שלו בטוב, ומאוד קל גם להאמין שייתכן שהוא לא מסוגל להיות האיש שהיא רוצה להאמין שהוא.

אהבתי מאוד את המקום שאליו לקחו את דמותה של בל הפרק, אישה חזקה שיודעת לעמוד על שלה גם מול אביה וגם מול הגבר שאותו היא אוהבת, אשתו הראשונה של עוץ לי גוץ לי יוצאת רע מאוד מהסיפור הזה ובמיוחד לעומתה. הטוויסטים לאורך הפרק היו עשויים היטב, ובעיקר הטוויסט הסופי שסידר לנו את קפטן הוק כנמסיס של עוץ לי גוץ לי. כל הדברים האלה כולל הקריצות הקטנות דוגמת Game of Thorns כשם חנות הפרחים של אביה של בל הפכו את הפרק הזה, לפרק הטוב ביותר העונה עד כה בעיניי (אורלי).

9. המפץ הגדול, עונה 6 פרק 10
שלדון מטפל באיימי החולה. בהתחלה זה נראה מועד לכישלון, עד ששלדון מציע למרוח לאיימי דברים על החזה ואפילו לעשות לה אמבטיה. זה אפילו מגיע ל-spanking בסופו של דבר, וכל הזמן רק חשבתי לעצמי "הם לא באמת עושים את זה, נכון?". אין לי מושג איזה בסיס זה נחשב, אבל זה בטוח הרבה יותר רחוק ממה ששני אלה אי פעם הלכו. אמרתי את זה כבר במקום אחר, ואני אחזור על זה שוב: לפני סוף הסדרה, שלדון ואיימי יגיעו למיטה יחד, והוא אפילו יעשה את זה מבחירה. Mark my words.

Credit: CBS 

בינתיים, הווארד נאלץ לבלות זמן עם חמו וחמותו, והקשקשנות של הווארד לא משתלבת כל כך עם ההורים השתקנים של ברנדט. אנחנו גם מגלים שאמנם ברנדט מזכירה את אימא של הווארד כשהיא צורחת עליו, אך היא דווקא דומה יותר לאימא שלה במניפולציות העדינות שלה שמסתתרות מאחורי חיוך.

שווה אזכור:

- שלדון מקריא לאיימי תוצאות ניסויים כסיפור לפני השינה.

- שלדון אחרי שאיימי שיקרה לו: "חשבתי שהקשר בינינו מבוסס על אמון, והערצה הדדית שנוטה יותר לכיוון שלי"

- איימי, במשפט הכי טוב של הפרק: "אני ילדה מאוד רעה..." (דורון ז)

8.5 חי בלה לה לנד 2, פרקים 35-37

רק עבר הזעם של נסים וזולטא, וכבר קפץ רוגזה של מאיה על ההפקה. אם עד כה חשבתי שמאיה בוסקילה מפרגנת, הרי שבא הפרק המפתיע בו שרית סוף סוף מצליחה לזכות בתחרות של מוזיקת הנשמה, ומאיה פשוט מתפרקת. נכון הוא שאדם קרוב אצל עצמו, אבל יש גבול להתבכיינות. אז לא זכית, זו לא סיבה לארוז מזוודות ולא לפרגן לשרית. פתאום יוצאות ממנה הערות של רוע שמתייחסות לדיקציה ולמעמדה השונה בעליל ממעמדם של שאר המתמודדים.

"אני לא באתי לפה להתפרסם בארץ, כמו אחרים. אני באתי כי אני רוצה חוזה באמריקה."  זה שאת רוצה לא אומר שהכול יקרה כמו שאת רוצה, את באמת לא מודעת לזה?

שאלה נוספת שמטרידה אותי כבר די הרבה זמן בעקבות הצפייה בתכנית היא מה קורה למערכת החינוכית בארץ? שיר לוי הוא בן 27 בסך הכול, ושרית בת 19. איך זה יתכן שאף אחד מהם לא יודע אנגלית בסיסית?  זו ממש תעודת עניות למערכת החינוך, שמוציאה תלמידים שלא מסוגלים להתנהל לבדם בארץ שהשפה הרשמית שלה היא אנגלית, וזקוקים למתורגמן צמוד. שיר אולי מצליח לקלוט מילה פה ושם, אבל שרית- לא מזמן סיימה בית ספר ולא יודעת מה זה stand ?

זה הפך את המפגש  שלה עם הקוסם למגוחך במיוחד.  וברור ששוליית הקוסם היא כבר לא תהיה, וסאז יצטרך להפסיק לחלום על האחוזים שהוא יכול היה להוציא מהדיל הזה. למען האמת, אני מצדיעה לקוסם הזה שניסה לגרום לזה לעבוד ביניהם שוב ושוב. טוב, קוסמים כנראה טובים בלהשלות את עצמם...(זלפה)

 


8. הוחלפו בלידתן עונה 1, פרק 30

וילו רוזנברג אמרה פעם בחכמתה על אחד מהסודות שהיא גילתה I knew it! I knew it! Well, not 'knew it' in the sense of having the slightest idea, but…


איכשהו זו התחושה שהייתה לי בסופו של הפרק האחרון לעונה (הראשונה או השנייה, תלוי אם סופרים על פי IMDB, או על פי שידורי יס) של "הופרדו בלידתן". זה לא שהוא היה רע, אבל הוא הרגיש צפוי לא במובן של יכולתי לנחש מראש כל מה שהולך לקרות, אלא ששום דבר שאכן קרה, גם אירועים שהיו אמורים להיות מאוד מפתיעים לא באמת הצליחו להפתיע או לחדש. הקטעים שעבדו הכי טוב בפרק היו כרגיל אלו המביאים את הזווית של עולם החרשים לסיטואציות המוכרות, כמו דפני שעוצמת את עיניה כשהשף אומר לה את מילות הפרידה ואומרת לו שאם היא לא מסתכלת עליו אז היא לא שומעת אותו. מקווה שעכשיו אחרי שהמשפט על החלפת הבנות הסתיים בניצחון המשפחות הם יתפנו יותר לעסוק בדברים שהם באמת טובים בהם, אבל אם בפרק סיום העונה – ובמיוחד בקטע האחרון שבו מגיעה אישה בהריון לחפש את אנג'לו שניות אחרי שהוא זכה בחמישה מליון – יש איזושהי אינדיקציה לכיוון של העונה הבאה, לא הייתי בונה על זה (אורלי).

6.5 האנטומיה של גריי, עונה 9, פרק 8

הפרק החדש התמקד ברובו במתמחים החדשים, אתם יודעים, אלה שאמורים להמשיך את הסדרה כשהשחקנים הישנים ידרשו יותר מדי כסף לכל עונה.

התוצאה - מפתיעה. מק חמודה ומוזרה (כהרגלה), סטפני חביבה ומעניינת והבחור החדש מזכיר קצת את אומאלי(שזה דבר טוב). הכול טוב וסבבה עד שמופיעה המתמחה שתופסת את התפקיד הראשי- ג'ו, שפשוט מצליחה לעצבן אותי כל פעם מחדש.

האם זו אשמתם של הכותבים או של השחקנית? אני חושב שחצי-חצי. השחקנית מאוד מעצבנת, זה ברור, אבל היא לא שחקנית רעה. אני חושב שפשוט צריך לקחת את התכונה הזו שלה ולהכניס אותה לדמות, לעבוד עם זה, אפילו אם זה ייקח כמה פרקים. צריך לעצב אותה לאט לאט, לתת לה לעצבן בהתחלה ואז אחרי כמה פרקים להוביל אותה לדמות שבאמת תמלא את מקומה כמו שצריך. אבל כפי שאנחנו כבר יודעים הכותבים לא עובדים שעות נוספות העונה, הם צריכים להגיע הביתה בזמן בשביל המרתון של האני בו-בו. אז התוצאה שאנחנו מקבלים? העלילה הכי נדושה בעולם. ההורים שלה עזבו אותה, היא בחורה ענייה שעבדה קשה בשביל להגיע למקום בו היא נמצאת ויש רק אדם אחד שהאמין בה (ויש לה שעון שמזכיר את זה בכל רגע נתון). באמת? חשבתי שכבר בלענו את הכדור המר הזה עם איזי (שלמרות הרקע המפגר, הייתה אחת הדמויות הכי טובות בסדרה).

Credit: ABC 

לגבי סיפור החולים התורנים. השבוע פגשנו שני הורים שנמצאים עם ילדיהם בבית החולים. בגלל החוויה הטראומטית שעברו, הם התיידדו ועכשיו הם הוספיטל באדיז, נמצאים שם אחד בשביל השני לאורך כל הדרך. פתאום, ביום בהיר אחד (וכאן בא הטוויסט הכה צפוי), הרופאים קיבלו את התרופה שתעזור לתינוקות, הבעיה? צריך לבחור רק אחד.

אז גם אם ראינו את העלילה הזאת ממטר, התוצאה הייתה די מהנה ומעניינת (ואני נותן כאן את מלוא הקרדיט לשחקנים שבלעדיהם כל הסיפור הזה לא היה עובד).

השבוע המתמחים החדשים למדו שיעור חשוב, הרופאים המבוגרים קיבלו משכורת ולא עשו יותר מדי, ואני לא הפסקתי לשאול את עצמי מה קרה לאנטומיה שפעם כל כך אהבתי. באמת שלא רציתי לקטול את הפרק, אמרתי לעצמי שהיום אני הולך לפרגן בגדול, אבל כנראה שזה פשוט בלתי אפשרי עם עלילה צפויה ושחקנים עייפים, פשוט אין הרבה הפתעות טובות. נקווה שהמצב ישתפר בפרקים הבאים.

עוד דבר קטן: ביגפוט???  Seriously?!?! תקפצו רגע למחסן תפאורה של לוסט ותוציאו כמה פריטים יותר משופרים בבקשה... (שי כהן)

 


6. ארץ נהדרת, עונה 10 תכנית 4

יכול להיות שהגזמתי עם הציפיות אחרי שלוש תכניות מוצלחות, אבל השבוע לא האמנתי שזה מה שאני רואה: שבוע לפני בחירות והדבר הכי חד שיש לארץ נהדרת להגיד זה שהמתמודדים בבית היהודי מרביצים לחיילים. אה, ובמר"צ יש הומואים. תכנית שלמה בלי אף מילה על לבני, אף מילה על לפיד, עם פריים אחד של חלי-שלי מקפיאה את מרב מיכאלי ותיקון לתשדיר של ש"ס בדמות גזענות לצד השני. אני השלמתי כבר עם העובדה שהכותבים שמאלנים ונכון שצריך לצחוק על החזקים, אבל אף מילה על יותר משליש מהמערכת הפוליטית, על העמדות שיש, ובעיקר שאין, זו בגידה בתפקיד שלהם כתכנית שמציגה את הגיחוך בכל מה שמגוחך, ולא רק במי שלא מוצא חן בעיניכם. למעשה, מי שקיבל הכי הרבה זמן מסך בתוכנית הזו היה דווקא שאול מופז, ובאופן דומה לתשדירים של קדימה היה מוצלח עד שנזכרת מה הרלוונטיות של האדם הזה למערכת הפוליטית. רגע החסד היחיד של מערכוני התשדירים היה זה שריכז את כל המפלגות הערביות יחד עם ההוא מ"המסעדה הגדולה" וסלמה ממאסטר שף "כי ממילא אנחנו לא מבדילים ביניכם ויש לנו רק נגן עוד אחד".

 גם הפאנל באולפן, שאמור להציג את המנה הסאטירית העיקרית, התרכז בחיקויים לשופטי דה-וויס מייעצים כביכול לישראלי המתלבט. אז פיניש נהדר כאביב גפן עם הבדיחות המתאמצות שלו, ומאור כהן בקאמבק כיובל בנאי (הוא באמת לא יודע לעשות דמויות שאינן מוזיקאים?) מוצלח לא פחות וזאת הייתה יכולה להיות השוואה נחמדה ומשעשעת לפני שבועיים-שלושה ככה; אבל כשגם בשבוע הזה הפאנל לא הצליח להגיע לכדי רבע אמירה פוליטית אין שום הצדקה לבזבז עליו 10 דקות ולסיים בבדיחה על חשבון שתיקתו של שלומי ברכה. באופן דומה, האוחצ'ות מחדשות את תעודת הזהות לקראת הבחירות היו מצחיקות למדי אבל בחייכם, איפה הסאטירה פה?

וכן, גם השנה נאלצנו לסבול את תשדירי המפלגות הקטנות וההזויות שמיצו את עצמן כבר לפני 4 שנים והפעם הידרדרו לשפל של "מפלגת האיסטניסטים" ולהופעת אורח של אושרי כהן. בכלל, נראה כאילו ארץ נהדרת לא מסתפקת בעשרה שחקנים קבועים פלוס שחקנית אורחת פלוס הבלחות של פורשים והיא צריכה לספח אליה אפילו את גורי אלפי, אחרי שיסיים להצחיק בזכיינית המתחרה. המערכון שהציג את הרומן בין גאולה אבן לגדעון סער כמזימה לסחוט עוד אגרת טלוויזיה היה רגע האור של התוכנית, אבל הוא הגיע באיחור של שבועיים, ואפילו סמו בוועידת מר"צ הצליח להפיק בעיקר גמגומים. מזל ש"בקיצור" היה מצחיק, אבל דקה וחצי בחסות במאי רשת ורעיונות מחו"ל לא יצילו את ערב הבחירות, חברים. תתעוררו, ומהר. (מירב).

בשולי הממיר

בפרק הראשון בעונה ה12 של "חוק וסדר – מדור מיוחד" התארחה ג'ואן קיוזק (חסרי בושה) בתפקיד האם המגוננת יתר על המידה על בתה המאומצת, אחרי שבתה הבכורה אבדה לה, והיא נחשדה ברציחתה. את בתה המאומצת גילמה ביילי מדיסון שלאחרונה נצפתה כשלגייה הצעירה ב"עד עצם היום הזה".

בפרק השלישי של "לונגמייר" התארחה מייגן פולוס (לנצח האסופית).

בפרק של "האישה הטובה" התארחה סטוקארד צ'נינג (שיש לה רזומה עשיר מאד, אבל תיזכר לעד כאביגייל ברטלט, האישה הראשונה ב"הבית הלבן"). כמו כן, התארח השחקן הותיק בראיין דנהי ("קוקון", "סילברדו", "תעלול קטלני", "רומיאו וג'ולייט" ועוד).

מה יהיה לנו השבוע?

15-22 בינואר

ביום רביעי: בנות 2, מוארת 2, הליגה (yes Oh), חסרי בושה 3 (HOT3)

ביום חמישי: אמריקן איידול 12 - בימי חמישי ושישי (yes דרמה)

ביום שבת: משחק השקרים 2 (yes דרמה), מדינה סודית מסתיימת (yes Oh), אקסטרים  מייקאובר מסתיימת (yes דרמה)

ביום ראשון הבא: דוקטור הו 7 – חלק א (yes אקשן), מינדי, תתקדם, קליפורניקיישן 6 (HOT3)

ביום שני הבא: רופא להשכיר 4 מסתיימת (yes דרמה)

ביום שלישי הבא: השוטר הטוב מסתיימת (yes Oh)

הליגה (The League)

קומדיה שעוקבת אחרי מערכת היחסים המסועפת והתחרותית בין גברים על רקע מערכות היחסים שלהם עם נשים, ספורט וסקס. הסדרה נוצרה על ידי בעל ואישה - ג'ף שייפר (שכתב ל"תרגיע", ו"סיינפלד") וג'קי מרקוס שייפר.

מינדי (The Mindy Project)

קומדיה שעוקבת אחר מיילדת חסרת מזל שחולמת לחיות כגיבורה של קומדיה רומנטית. הסדרה נוצרה ע"י מינדי קלינג (קלי מ"המשרד") יחד עם הווארד קליין ("המשרד", "מחלקת גנים ונוף"), מאט וורברטון ("משפחת סימפסון") וכוכב וכותב נוסף מ"המשרד"- בי. ג'יי. נובאק (ריאן). מינדי גם מככבת בסדרה.                             

Credit: FOX

תתקדם (Go On)

קומדיה בכיכובו של מת'יו פרי (צ'נדלר מ"חברים") שעוקבת אחר שדרן ספורט ואלמן טרי, שנאלץ להצטרף לקבוצת תמיכה ביזארית בכדי לשוב למקום עבודתו

Credit: NBC

מסביב למסך המפוצל

אחרי עזיבתו הפתאומית של השואוראנר הקודם גלן מאזארה, נראה ש"המתים המהלכים" מצאה סוף כל סוף מחליף – סקוט גימפל ששימש כאחד הכותבים הכותבים והמפיקים בפועל של הסדרה יקודם לתפקיד השואוראנר. גימפל כתב בעברו ל"פלאשפורוורד" והצטרף לצוות הכותבים והמפיקים של הסדרה בתחילת העונה השניה.

רשת CW מתכננת סדרת בת ל"יומני הערפד". הסדרה החדשה, "האורגינלים" שמה, תעסוק במעלליהם של הערפדים המקוריים, בראשותו של קלאוס (ג'וזף מורגן). את הסדרה תכתוב ותפיק בפועל, ג'ולי פלק, שותפתו של קווין וויליאמסון ב"יומני הערפד".

  

רשת "שואוטיים" ממשיכה במומנטום החיובי. מעבר לזכיות היוקרתיות של "הומלנד" בטקס פרסי "גלובוס הזהב" (ראו בהמשך), גם בנתוני הרייטינג רושמת הרשת עדנה. ביום ראשון האחרון שודרו פרמייריות עונתיות של שלוש סדרות שונות, וכל אחת מהן שברה את שיאי הצפייה של עצמה אי פעם. בפרק הפתיחה של העונה השלישית  של "חסרי בושה" צפו כ- 2 מיליון איש, בפרמיירה של העונה השנייה של "בית השקרים" צפו כ- 1.19מיליון איש ובפרק של "קליפורניקיישן" צפו כ- 1.07 מיליון.

  

ועוד משהו שנוגע לרשת המצליחה  – "דקסטר" תחזור מוקדם מהצפוי. פרק הפתיחה של העונה השמינית שלפי הספקולציות עשויה להיות האחרונה של הסדרה ישודר כבר ב- 30 ליוני ויצוות עם הסדרה החדשה "ריי דונובן". העונה השלישית של "הומלנד" תעלה ב- 29 בספטמבר ואחריה תשודר "Masters of Sex" (בשעה 22:00).

רשת FOX הזמינה פרק פיילוט מהסדרה החדשה פרי עטם של מייק שור ודן גור מ"מחלקת גנים ונוף". הסדרה הקומית – אותה הזכרנו כאן בעבר – תעסוק בקבוצה מגוונת של בלשים בניו יורק, ויככב בה אנדי סאמברג, שעזב לאחרונה את SNL.

* עכשיו זה רשמי: רשת AMC החליטה להחיות את "ההרג", למרות החלטה קודמת על סיום הסדרה. לא מעט אנשים בתעשיית הטלוויזיה מגרדים בראשם למשמע ההחלטה התמוהה על שובה למסך של הסדרה שלא זכתה לרייטינג טוב והושמצה לא מעט ע"י המבקרים וע"י הצופים. 

לאחרונה עדכנו כאן כי רשת ABC שיבצה לשידור בימי ראשון את "הכל לטובה" ו"הביץ' מדירה 23", וזאת מלבד השיבוץ הקבוע בימי שלישי (כך שבשבועיים האחרונים שודרו 2 פרקים חדשים בשבוע מכל אחת מהסדרות), אבל בעקבות רייטינג נמוך במיוחד החליטה הרשת לוותר על הרעיון ולבטל את השיבוץ בימי ראשון, כך שפרקים חדשים ישודרו בימי שלישי בלבד.  

*  חובבי "באפי", שימו לב! ג'ף פרואיט, האיש שהיה אמון על תיאום הפעלולים בסדרה העלה לרשת סדרה של סרטוני וידאו שמראים את שיטות הפעולה שלו ושל אנשיו מאחורי הקלעים. מומלץ! (אפשר למצוא את הלינקים לסרטונים האחרים בצד).

*  בריטני ספירס עוזבת את "אקס פקטור".

  

*  קצת רכילות: ג'ייסון סודייקיס, חבר הקאסט ב- SNL ואוליביה וויילד, הלא היא "13" מ"האוס", התארסו. מזל טוב!

ועוד משהו עם פן רכילותי: ויקטור גארבר שגילם את ג'ק בריסטו ב"זהות בדויה" (שכיכב על במות ברודוויי ומופיע בימים אלה על המסך הגדול ב"ארגו") יצא מהארון.

  

ריקי ג'רוייס התארח אצל קונאן או'בראיין וסיפר שהוא אוהב לצלם תמונות לטוויטר כשהוא בתוך אמבטיה והציע לקונאן להצטרף אליו. הנה התוצאה הקורעת מצחוק.

  

ולסיום: ג'ימי פאלון אירח בתכניתו את חברי הקאסט של "רוק 30". הנה החלק הראשון (את החלקים האחרים אפשר למצוא בתוך "יו טיוב").

***

רוצים לכתוב לממיר הבא? צרו קשר: editor@tve.co.il

תגובות (37)