ארכיון המסך המפוצל > 2013

קצרצרים 18/7/13

טור שבועי על טלוויזיה - בקיצור

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 18/07/2013

קצרצרים – ישראל

רשמים קצרים על תכנים ששודרו בארץ בשבוע האחרון (וקצת לפני)

* לא בטוחה אם רצף הלידות הטבעיות עד כאב של הסדרה "מיילדת" (יום שלישי ב22:00, הערוץ הראשון) יותר מבהיל או יותר מדהים, אבל הוא מביא אותי לדמעות כל שבוע מחדש. (מירב)

* מצב האומה, עונה 6, פרק 16: משפט הפתיחה של גורי לשר ישראל כץ היה בלי ספק צריך להיות "אני מאוד שמח שבאת, אני זוכר אותך עוד מהעונה הראשונה שלנו. והשנייה. והחמישית". מזל ששלי יחימוביץ' עוד לא באה.  (מירב)

  

* The Killing, עונה 3, פרק 2: הבלש הולדר מתארגן לו במקלחת עם גופייה שחושפת את גופו מלא הקעקועים. החברה החדשה שלו, שרק רמזו על קיומה עד כה, נכנסת מהחדר השני ואני מתיישבת במקומי על הספה. זאת ג'ול סטייט! שבקושי ראיתי מאז פיירפליי וסרניטי! שנייה אח"כ רץ שם קטע שאני בספק אם הוא מקרי. ג'ול מחבקת את הולדר וחושפת את הקעקוע שלו על החזה ומקריאה אותו בדרמטיות: Serenity (או: "שלווה" כפי שתורגם ביס). היא אומרת בציניות: "נשמע כמו שם של חשפנית". הוא אומר בנימה מבואסת: "כן, אני צריך להסיר את זה". רפרנס מכוון לגמרי, הייתי אומרת... (רינת קורבט)

* הסודות של דה ווינצ'י, עונה 1, פרק 1: היוצרים של הסדרה החליטו לעשות לעצמם חיים קלים וליהנות מכל העולמות, חופש יצירתי לברוא את דה ווינצ'י שלהם כאוות ליבם וגם להשתמש בדמות קיימת ומסקרנת כדי למשוך אליהם צופים, הדרך – להבליט כבר בסצנת הפתיחה את המשפט "ההיסטוריה היא שקר" עכשיו אחרי שהבהרנו את הנקודה הזו, אפשר לעשות בדמותו של דה ווינצ'י מה שרוצים. (אורלי)

* הוויקינגים עונה 1, פרק 1: למה הפרק הראשון מזכיר לי את הפרק הראשון של  ספרטקוס? זה התחיל בקרבות, אבל כשהגברים הולכים ומשאירים את הנשים לבד, חבורת גברים מנסה לאנוס את אשת הגיבור האסוציאציה שלי לגמרי שם, ואני שמחה שלפחות הפעם האישה יודעת להגן על עצמה, ולא צריכה לחכות לגבר שלה שמאחר לבוא. (אורלי)

* ושוב, הוויקינגים עונה 1, פרק 1: למה הפרק הראשון מזכיר לי את הפרק הראשון של משחקי הכס? אז חוץ מהסקס והאלימות זה כנראה בעיקר הקטע בו רגנאר מאלץ את בנו להביט כיצד עורפים את ראשו של הנאשם ברצח, כדי להבטיח את עליית נשמתו לאנשהו, מה זה הקטע הזה שמכריחים ילדים קטנים לצפות במחזות שלא הייתי ממליצה עליהם לצפייה מתחת לגיל 100 (וגם אחר כך זה לא נראה לי כל כך בריא ללב) איפה המועצה לשלום הילד כשצריכים אותה? (אורלי)

* הוחלפו בלידתן, עונה 2, פרק 8: כמה זמן אפשר לתת לרומן של נואה וביי? אם לשפוט לפי העובדה שביי היא בחורה של "אחוזת דאונטון" ואילו נואה חושב שזה כיף לבלות את הוולנטיין דיי בצפייה ב"משחקי הכס" כי אין כמו ראשים ערופים להכניס אדם למצב רוח הנכון ביום הזה, אני מניחה שלא הרבה, אבל כמובן שהטעם הטלוויזיוני אינו אומר דבר... (אורלי)

קצרצרים - הצתה מאוחרת 

התייחסות קצרה (יחסית) לכל מה שראינו רק עכשיו, אפילו אם זה שודר מזמן...

* סיימתי השבוע לצפות בעונה הראשונה של The Fall שחיכתה לי על הממיר הרבה יותר מידי זמן.  Freaking Awesome , ג'יליאן אנדרסון מהפנטת בעוצמה ובעומק שהיא מביאה לדמות של Detective Superintendent Stella Gibson , ג'יימי דורנן עושה עבודה נפלאה בתור רוצח סדרתי אובססיבי ומדויק שהוא גם במקרה אב לילדים, בעל ומטפל. ארצ'י פנג'בי לא מופיעה מספיק אבל כל שניה שלה על המסך היא תענוג, ובמיוחד בקטעים שהיא וג'יליאן חולקות שיחה (הזכיר לי את
הקטעים הטובים בין אלישיה לקלינדה, כשעוד היו כאלו). מזמן לא ראיתי מרדף אחר רוצח סדרתי בסדרה או בסרט שהצליחו להביא משהו אמיתי ולא שחוק עד דק אל הז'אנר המאוס הזה. באמת לא הצלחתי להפסיק לצפות בחמשת הפרקים עד לסיומם. וגם זאת אחת מהסדרות הכי פמיניסטיות שיצא לי לראות לאחרונה. אני לא מאמינה שאצטרך לחכות מלא זמן לעונה הבאה  נו טוב, מזל שיש לי מלא דברים מוקלטים אחרים. (רינת קורבט)

   

קצרצרים - הטלוויזיה לאן?

מחשבות שקשורות לטלוויזיה באופן כללי, לאו דווקא על תכנים ספציפיים. 

* תכניות ריאליטי? - יש, תכניות על איך עשו את תכניות הריאליטי? - יש, תכניות שמנתחות את המתחרים בתכניות ריאליטי? - גם זה יש. נראה לי שהבנתי מה יהיה הצעד הבא, תכניות שמראות את מאחורי הקלעים של התכניות שמנתחות את המתחרים בתכניות ריאליטי. איך לא חשבו על זה קודם? (אורלי)

* פעם מזמן כשערוץ ויוה פלוס החליף את ערוץ ויוה פלטינה, והפך לערוץ פרימיום יקר יותר (20 שקל לעומת 8 שקלים) הוא הבטיח שלא למחזר סדרות, עכשיו, הוא מודיע על שידור נוסף לסדרה "גן סודי" לבקשת הקהל (הסודי גם כן כנראה), ולי לא נותר אלא לבקש מג'ון וו להפנות אליהם את השאלה שהוא כל כך טוב בלשאול "עשיתם את המיטב שביכולתכם? בטוחים?" (אורלי)יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר. 

 

תגובות (18)