ארכיון המסך המפוצל > 2013

קצרצרים 9/8/13

טור שבועי על טלוויזיה - בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 09/08/2013

קצרצרים – ישראל

רשמים קצרים על תכנים ששודרו בארץ בשבוע האחרון (וקצת לפני)

* היפה והחיה, עונה 1, פרק 19: קת'רין מצליחה להיכנס למקום בשם "המטע", שזהו מקום סודי ביותר עם עשרות מחשבים. היא מתיישבת מול מחשב, ושואלת בטלפון את גייב (לשעבר מוהינדר סורש מ"גיבורים") אם הוא יודע מה הסיסמא. הוא מנחש את הסיסמא בניסיון הראשון. מילא זה. כשהיא מקלידה את הסיסמא *רואים מה היא מקלידה*. לא כוכביות, לא נקודות שחורות. פשוט רואים את הסיסמא. אכן מקום סודי ושמור היטב. בהמשך הוא נותן לה כתובת IP לגשת אליה מהמחשב. הכתובת היא 275.283.368.433. מי מכם שקצת מבין במחשבים סביר להניח שתולש את שערות ראשו ברגע זה. (roswella)

* מיילדת, עונה1, פרק 6: אחרי שבמשך כל העונה עקבנו אחרי קשיי החיים באיסט אנד של לונדון, החל מסיבוכי הלידה ומחלות הילודים, דרך שברי הלב של הנעורים ולחצי עולם המבוגרים, עמדה במרכז הפרק האחרון הזִקנה, ויחד אתה הנזירות של בית נונאטוס. זה היה פרק מרגש במיוחד, וראויה לציון סצנת המשפט, שהזכירה את משפט האימים של בייטס בדאונטון אבי אבל נגמרה טוב בהרבה, וכמובן הסיום בחתונה מתבקשת. מדובר בסדרה כנה, תמימה ונוגעת ללב, עם קאסט שחקניות ראוי לציון, (בפרט ג'סיקה ראיין שובת לב כאחות ג'ני לי) ולפעמים לידה וסוף טוב זה כל מה שצריך מטלוויזיה. (מירב)

* המנטליסט, עונה 5, פרק 18: אני תוהה האם יש חוק שאוסר הכנסת מצלמות אבטחה לחדרים של חולים, כיוון שבמקרה של חולים החייבים שמירה משטרתית של 24 שעות ביממה מפחד שיאונה להם רע, או שמחכים למוצא פיהם לכשיתעוררו, נראה לי שמצלמות כאלה יכולות, אם לא להבטיח את מניעת רציחתם של אותם חולים באופן הדומה לזה שהיה הפרק, לפחות לגרום למוות הזה להיות יותר צפוי (מלשון צפייה התבוננות) ופחות צפוי מראש. (אורלי)

* שטיסל, עונה 1, פרק 1: המנהג של שראל פיטרמן להכריז על עצמו ב"אקדמיה לצחוק" לגמרי עבד - שמעתי את ההכרזה בראשי בזמן הקרדיטים של "שטיסל". (שין-גימל)

* שטיסל, עונה 1, פרק 6: רוחמי קוראת לאחיה קטע מתוך הספר "חנה קרנינה" ואני סקרנית לדעת, מאחר שאני מניחה שהמדובר בספר שמתאים להקראה לילדים קטנים, האם הספר חנה קרנינה מסתיים בכך שהיא מתה מתחת גלגלי הרכבת כיוון שהייתה אישה סוטה? (אורלי)

* מלבי אקספרס, עונה 1, פרק 4: לא התעניינתי בסדרה קודם, אך צפייה בפרק בחצי עין הביאה אותי לסכם אותו כנפלא ובשתי מילים: מיכל גבריאלוב. הכתיבה של הסיטואציה הייתה טובה מאד (בפרט הערבוב הכה-ישראלי בין עברית לאנגלית "הי וויל נוט ווק אובר יו לייק דה סמרטוט אוף דה ספונג'ה!") אבל הביצוע של גבריאלוב , בתור הישראלית החטופה שמצליחה להפחיד, לקרב, להפוך ליועצת זוגית ובסוף להשפיט את שני חוטפיה, היה פשוט וירטואוזי ומפיל מצחוק.  הפואנטה הסופית, שלפיה בסוף החוטפים משלמים לדמות של מיקי גבע כדי שייקח אותה בחזרה ("אתם הייתם איתה יומיים, הוא צריך להיות איתה כל החיים") הייתה די צפויה, והייתה בסיס לקומדיות רבות עוד מאז הסיפור הקלאסי של או'הנרי "הכופר של הצ'יף האדום"), אבל כמובן אפקטיבית כרגיל.  אם הפרק הזה לא היה יציאה חד-פעמית , אולי אשוב לסדרה בשבוע הבא. (אסף רזון)

קצרצרים העולם
רשמים בקצרה על כל מה שלא שודר בארץ

* הרגע המגניב של הטלוויזיה האמריקנית השבוע ! (אסף רזון)

The Colbert Report
Get More: Colbert Report Full Episodes,Video Archive

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר. 

 

תגובות (10)