ארכיון המסך המפוצל > 2013

קצרצרים 18/8/13

מדור שבועי (בערך) על טלוויזיה -בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 18/08/2013

 קצרצרים -  ישראל

רשמים קצרים על תכנים ששודרו בארץ בשבוע האחרון (וקצת לפני)

* דקסטר עונה 8, פרק 6: מצד אחד, ספוילר מעצבן לסוף של הפרק בתקציר ב-VOD. מצד שני, צריך להתחשב בחומר המקור, אין יותר מדי עלילה לעבוד אתה (שין-גימל)

* "יוצרי הסדרות נחשפים" ב-VOD באה לי בטוב.  זה אמנם 50 אחוז חנופה ו-25 אחוז קלישאות, אבל יתר ה-25 אחוז מעניינים. (שין-גימל)

* דקסטר, עונה 8, פרק 7: יפה היה צילום השיחה שנראית מבעד לזכוכיות. גם שוט הסיום יפה.  (שין-גימל)

* רייק, עונה 1, פרק 1: איכשהו, לראות את רייק מגן על הפרופסור המכובד, היועץ הכלכלי לממשלת אוסטרליה, האשם בקניבליזם, גרם לי לחשוב איך סיפור פרופ' פרנקל  ה-כמעט נגיד בנק ישראל פעם שניה, שהואשם בגניבת בושם בדיוטי פרי היה מתגמד בהשוואה אם היו מקרים כאלה במציאות. (אורלי)


קצרצרים – פרספקטיבת הזמן
היום כשכל אחד זמין בשיחת טלפון בכל רגע, כשמערכות יחסים מתחילות באינטרנט ומסתיימות ב-SMS , לפעמים השידורים החוזרים מספקים לנו הצצה לאלטרנטיבות של זמנים שונים.

* סיינפלד עונה 8, פרק 15: ג'ורג שמרגיש שבת זוגו רוצה להיפרד ממנו ולא רוצה שזה יקרה לפני שהם יצאו לנשף שהיו מיועדים להתארח בו  נמנע בתירוצים שונים מלפגוש בה, או מלענות לשיחותיה. בסוף היא נפרדת ממנו באמצעות שליח (קרמר). וכך אולי אפשר לראות בקרמר את הSMS הראשון שנשלח על מנת לסיים מערכת יחסים. (אורלי)

* סרוגים, עונה 1, פרק 12: בשבת בבית של יפעת בהתנחלות. תוך כדי שיחה מתברר לנתי שהפגישה המקרית שלו עם בת המיליונרים ניצן (יובל שרף) בכלל לא הייתה מקרית ("היא שאלה עליך כל הזמן בבית הכנסת לפני כמה שבועות"), אלא מתוכננת היטב ומניפולטיבית והוא נפל במלכודת שהניחו לו. פגוע ונעלב הוא רותח על אש קטנה לאורך כל השבת (כמו סיר חמין), מת כבר להתקשר ולגמור אתה הכול. אבל מה? שבת. שממאנת לצאת. עד כדי כך שהוא צועק על אמיר (עמוס תמם) "נו כבר כבוד הרב" כשזה מתעכב ומהדר יותר מדי בהבדלה . אם יש משהו שהחיים הדתיים מלמדים ללא ספק, זה דחיית סיפוקים. (אסף רזון)


קצרצרים דיאלוג

* אורלי וידידה מדברות על התכנית "שאלה משפטית" של ערוץ 2 שבה התארחה מכרה משותפת שלהן.

הידידה: את יודעת היא אמרה שהקליטו את התכנית בשבוע שעבר, זה לא בשידור חי.

אורלי: לא חשבתי שזה שידור חי, זו נראית תכנית מוקלטת -  מלפני 20 שנה.

 

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר. 

 

תגובות (4)