ארכיון המסך המפוצל > 2013

הממיר 14/9/13

המשרד, הוחלפו בלידתן, שובר שורות, עבודה ערבית, אימפריית הטיילת, המנטליסט, רוחות של חורף ועוד

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 14/09/2013

רגע לפני הממיר, שתי תוספות חדשות למסמ"צ שאולי פספסתם:

*מנת היום - מדור המלצות הצפיה היומי של SKS

*הפודקסאט המפוצל - תוכנית הפיילוט, בתקוה לעוד כאלה בהמשך

 

 ועכשיו אפשר להמשיך

  

10 המשרד עונה 9 פרק 6

גם בעונה משופרת כתשיעית, הפרק הזה היה אדיר במיוחד. השילוב של כל הסיפורים יצר פנינה של ממש בדברי ימי הסדרה: קווין שמנסה לא לפלוט את הסוד של אוסקר, אנדי עם הסירה (מוזר שדווקא הנושא הזה מככב בשם הפרק) והמתיחה המתמשכת המעולה על דווייט. להמשך קריאה. (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

הוחלפו בלידתן עונה 2 פרק 16

נראה כי התקף הלב של ג'ון קניש עשה טוב לרוב מערכות היחסים שנתקלו בבעיות קודם לכן, ג'ון אסיר תודה לרג'ינה, וביי ודפני הופכות להיות אשת הסוד האחת של השנייה כאילו לא שררה ביניהן מתיחות קשה אך לפני שניים שלושה פרקים (הפרק עם המציאות החלופית לא נחשב). האמת, גם אם המהפך הזה לא מוצדק לחלוטין מבחינת התקופה שעברה והדאגה המשותפת (שהרי לא אצל כל האנשים דאגה משותפת מוחקת מתחים ביניהם, ולא הראו לנו מה עבר עליהם באמת בזמן הזה) זה לא משנה לי כי אני אוהבת הרבה יותר את האווירה בסדרה כשהיא כזו.

טובי וטראוויס שלא הייתה דאגה משותפת שאיחדה ביניהם נותרו כמעט היחידים שהמתיחות שנוצרה ביניהם עת טובי התמנה למנהל המחליף של ג'ון נותרה בעינה ואולי אף החריפה. ואולי זו הסיבה שזו הייתה העלילה החלשה ביותר בעיניי, ולא הועילה לה גם העובדה שהיא הרגישה כחלק שפחות עומד בפני עצמו ויותר מהווה הכנה לפרידתם הצפויה של ניקי וטובי וחזרתו של טובי לאוניברסיטה.

את העלילה של ביי וטיי יותר אהבתי, פחות בגלל העיסוק בעניין הפעם הראשונה שלה, ויותר בשל רגשי הנחיתות המובנים שלה על הדברים שהיא חוותה בחייה בזמן שאחרים נלחמו ועסקו בעניינים של חיים ומוות, ובמיוחד אהבתי את השיחה שלה עם רג'ינה במכונית, שידעה יפה להחזיר לה את תחושת הערך העצמי שלה.

העלילה שהכי אהבתי הייתה, במפתיע או לא, זו שעסקה בדפני וקתרין שמנסות לעזור לשמור על בריאותו של ג'ון  שלא ממש משתף פעולה, ומתנהל לאורך רוב הפרק כהדגמה חיה לשם הפרק "The Physical Impossibility of Death in the Mind of Someone Living"  (שם שכרגיל בסדרה הזו רומז בכלל ליצירת אומנות אחרת). מכיוון שאני מבינה את הקושי הזה שבלראות אדם שאתה רוצה להגן עליו שלא עושה כלום להגן על עצמו, יכולתי להבין מאוד את הצד של דפני ושל קתרין, וגם לאהוב את העובדה שהם לא השאירו את התנהגותו חסרת האחריות של ג'ון בלתי מובנת או בלתי מוצדקת אף היא. אך יותר מכל אהבתי את האופן שבו קתרין ניסחה את הבעיה הזו מחדש באופן שהופך אותה לבעיה שמגדירה יפה את הקושי באינספור סיטואציות: "התקף הלב שעברת הוא עניין משנה מציאות, אני מכירה במציאות הזו, אל תשאיר אותי לבד במציאות החדשה". (אורלי)

9 שובר שורות עונה 5 פרק 12 (השלמה מהשבוע שעבר)

דברים רבים בפרק הזה נראו לי כמו הקבלות בינו לבין קודמו. ראשית, בפרק שעבר מארי הציעה לוולט להתאבד ולחסוך מכולם את כל עגמת הנפש, והפעם דבריה אצל הפסיכולוג הזכירו לי את ההלקאה העצמית של אנשים אחרי שמישהו התאבד: איך לא ראינו את זה קורה, איך התעלמנו מהסימנים, איך היינו כאלה אידיוטים. שנית, האנק מקשיב להודעה הקולית שוולט השאיר לג'סי, ויחד עם ההודעה שהשאיר לו טוד ב'וידויים' נבנית תמונה מפלילה למדי. שלישית, ג'וניור מחבק את אביו, מה שכמובן מזכיר את החיבוק שהעניק וולט לג'סי. להמשך קריאה. (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

8.5 עבודה ערבית עונה 4 פרק 9

יש אנשים שאני מאמינה עליהם שהם מסוגלים לכל מעשה שטות, ואמג'ד של העונה מתחיל להצטייר ככזה יותר משזכור לי, ובכל זאת מכל מעשי השטות שאמג'ד עשה בסדרה הזו היה לי קשה לקנות דווקא את "התאהבות" שלו בבחורה מהפייסבוק. אולי כי קשה לי להאמין שאדם יכול להחליף רגש אמיתי לבת זוג כמו שברור שאמג'ד אוהב את אשתו, עם רגש "רעיוני" לבת זוג וירטואלית, ועוד יותר מזה, גם אם אני יכולה להאמין שזה יכול לקרות, קשה לי להאמין שזה יקרה למישהו שיהיה מוכן לשתף בזה מישהו מבחוץ שגם מכיר את האישה ה"נבגדת", באופן שבו אמג'ד משתף את מאיר לכל אורך הדרך.

ובכל זאת נהניתי מאוד מהפרק, גם כיוון שאם אני מתעלמת מהרושם המתמשך שדמותו של אמג'ד עשתה עליי אזי ההתלהבות שלו מהבחורה בפייסבוק באמת הצליחה לנגן על נקודות התמכרות והיסחפות אחרי החיים בפייסבוק בצורה משעשעת, שלא לדבר על חוסר התמצאותו הראשונית וההודעה שהוא השאיר על הקיר של מאיה שפשוט הצחיקו אותי. וגם כיוון שהעלילה של מאיה הייתה טובה מאוד בעיניי, והמשיכה את הקו של דמותה מהפרק הקודם שבו היא התחילה להפגין התעניינות במחאה פוליטית תוך כדי שהיא מדגישה את הדומה והשונה בינה לבין אביה - חוסר הרצון הבסיסי שלה ל"מצוא חן" או להתלהב מכל מה שנחשב אצל היהודים כמו אביה מחד, ומצד שני היכולת שלה להסתכל לאביה בעיניים ולשקר, שעליה מתרעם אמג'ד כשהוא בפני אביו תוך שהוא עושה בדיוק את אותו הדבר.

אך יותר מכול נהניתי מהפרק, כי בסופו הם עשו תיקון לדמותו של אמג'ד, שהפעם כשהגיע לחקירה משטרתית, ובאמת לא היה אשם, לא זרק את האחריות על מאיה בתו והאשמה האמיתית, אלא קיבל עליו את האשמה כדי לא לסבך אותה. (אורלי)

8 אימפריית הטיילת עונה 4 פרק 1

אין דרך להימנע מזה אחרי עונה שלישית שכתשה את המוניטין של "אימפריית הטיילת", במיוחד בעקבות כך שקדמה לה עונה כה נפלאה כמו השנייה, אבל הציפיות אינן כשהיו. כן, אל חבר הכותבים של העונה החדשה הצטרפו אנשי "הסמויה" דניס ליהיין וג'ורג' פלקאנוס, אולם הצלקת שהותיר ג'יפ רוזטי בנפשנו עמוקה וטרייה, וזמן המסך המכובד-מדי שזכה לו בתקציר הפרקים שהקדים את הפרק לא עזר במיוחד. להמשך קריאה. (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

8 המנטליסט עונה 5 פרק 22 (פרק סיום העונה, השלמה מהשבוע שעבר)

מאז סוף העונה השלישית נראה לי שיוצרי הסדרה המנטליסט הכניסו את עצמם למצב של הפסד -הפסד לא משנה באיזה סוף הם יסיימו את העונה, יקשה עליו להתעלות על סופה של העונה ההיא. אם רד ג'ון ימשיך לחמוק מהמנטליסט, הרי שהיוצרים צפויים ופוחדים לקחת סיכונים, ואם רד ג'ון ייתפס סוף סוף זה יצטרך להיות עשוי בצורה מאוד משכנעת כדי שזה לא ירגיש מעט מדי ומאוחר מדי.

הפרק לצערי, אם כי לא להפתעתי, הם בחרו באופציה הצפויה והפחדנית, ורד ג'ון לא נתפס גם אם המנטליסט התקרב אליו כדי 7 אנשים. במיוחד בלטה לרעה הסצנה במכונית בה המסייעת התורנית של רד ג'ון מתאבדת. כאילו השוטרים לא יכלו לצפות את הצעד הזה שלה ולמנוע אותו, או לפחות לנסות.

מצד שני אהבתי את הכיוון שאליו לקח הפרק עם שאלת קיום היכולת לקרוא מחשבות, האם היא אפשרית או שהכול טריקים, ואם יכולת כזו אכן קיימת האם רד ג'ון ניחן בה או לא. וסה"כ חשבתי שהפרק היה מספיק מעניין כפרק רגיל. ל"שוק וליו" של פרק סוף עונה עשוי כהלכה נצטרך לחכות כנראה לעונה הבאה.  (אורלי)

8 רוחות של חורף פרקים 1-2

את הדיון שאו-סו ניהל עם חברתו דאז בפרק הראשון על כך שאנשים צריכים סיבה ומשמעות לחייהם, הוא סיכם בפרק השני במשפט היפה "אני רוצה לחיות - כי אני חי" גם אם אין שום משמעות לחייו, גם אם אין לו לכאורה סיבה לרצות בכך, גם אם הוא מוכה וחבול. וזה היה יפה לשמוע זאת כמשפט בפני עצמו, זה היה מעניין אפילו יותר על רקע ניסיון ההתאבדות של או-יונג, זו שמחזיקה ברשותה את הכסף שהוא כל כך צריך.

הסדרה הצליחה ליצור דמות של נוכל שהיה לי קל מאוד להתחבר אליה, כיוון שגם אם הוא מרמה הוא עצמו קורבן לרמאים גדולים הרבה יותר ממנו, ובעצם כל עניין ההתחזות שלו נובע מצירוף מקרים והצורך הגדול שלו לשרוד.  ומצאתי עצמי די נהנית ממוטיבים מסוימים של הסדרה, כמו הצורך לבקש עזרה, חיפוש משמעות לחיים וכו'.

מה שפחות אהבתי זה את העובדה ששלושה אנשים עובדים על ניסיון התחזות לבן משפחה של בחורה זרה, בלי שמישהו מהם יעלה לרגע את השאלה ומה תעשה אם יבקשו ממך בדיקת DNA, מצד שני אלו שעתידים לצאת נפסדים מהנוכחות של אח בחייה של או-יונג העלו את האופציה הזו כך שלפחות תהיה התייחסות לכך בפרקים הבאים. (אורלי)

7.5 שובר שורות עונה 5 פרק 13

זה נכון לכל העונה הזו במובן מסוים, אבל מבחינתי עד כה לא היה פרק שהואפל כולו על ידי אירועי העתיד כשם שהיה הנוכחי. בדומה, כל העונה הזו – ובעיקר חלקה השני – היא אודיסיאה של נקודות מפנה, אבל הפרק הזה הוא כמובן אבי כל ההתהפכויות: וולט מובס על ידי האנק וג'סי. הוא מנסה לשטות בג'סי ללא הועיל (אנדריאה נראתה טוב במיוחד, אגב), ומנגד האנק וג'סי משטים בו בהצלחה יתרה. וולט מאבד סופית את המוג'ו שלו, ובמקום שבו מונח נצחונו, אותה שממה בטו'האג'ילי שבה טמן את הונו העצום, שם גם מונחת תבוסתו. להמשך קריאה. (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

בשולי הממיר
 
*דניס ריצ'רדס וכרמן אלקטרה התארחו בפרק ה-100 של 90210.
*קת'י גריפין הגיעה להופעת אורח ב"גדולה מהחיים" בתפקיד ג'נה, אחותה של קים.
*קאלי רושה התארחה ב"גדולה מהחיים" כמישהי שלכאורה מאוהבת בצמח שלה. חבל שהיא לא מקבלת תפקידים יותר גדולים ומשמעותיים, ובמקום זה עוברת מתפקיד אורח לתפקיד אורח. (kitty)
מה יהיה לנו השבוע?
14-20 בספטמבר
 
ביום שבת: שטיסל מסתיימת (yes Oh)
ביום ראשון: דרק (yes Oh)
דרמה קומית בריטית מתוקה-מרירה, מבית היוצר של ריקי ג'רוויס, שכתב, ביים וגם מככב בה. הסדרה מתרחשת בבית אבות ומתרכזת בדמותו של דרק, אחד המטפלים בקשישים השוהים במקום.
ביום רביעי: חדר החדשות 2 מסתיימת (yes Oh)
ביום שישי הבא: שושלת בורג'יה 2 מסתיימת (yes Oh)
 
Are you having a laugh
 
יומיות:
אקס פקטור 3, בימי שישי ושבת (HOT3)
 
ולקראת פתיחת עונת הסתיו בארה"ב, יס הודיעו על סדרות נבחרות שתשודרנה כמעט במקביל לארה"ב:
הומלנד עונה 3 – 5:00 בבוקר שעון ישראל, החל מה-30.09 (yes Oh)
המתים המהלכים עונה 4 – 5:50 בבוקר שעון ישראל, החל מה-14.10 (yes Oh)
Glee עונה 5 – 5:00 בבוקר שעון ישראל, החל מה-27.09 (yes דרמה)
 

מסביב לממיר


טריילר לעונה הרביעית של אחוזת דאונטון (22.9 בבריטניה), תודה למירב.

***
רוצים לכתוב לממיר הבא? צרו קשר: editor@tve.co.il

תגובות (2)