ארכיון המסך המפוצל > 2013

הממיר 18/10/13

הסקס של מאסטרס, הומלנד, הוחלפו בלידתן, פרוורי הגיהינום ועוד

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 18/10/2013


9. הוחלפו בלידתן, עונה 2, פרק 19
אחרי פרק פושר בשבוע שעבר שכבר גרם לי לחשוב שאולי הסדרה החלה לאבד את זה, בא פרק השבוע והחזיר לי את החיוך לפנים בשעת הצפייה. בקטע שבו ביי אומרת לטיי שלחברים כמוהו שמור מקום מיוחד בגיהינום אפילו ממש צחקתי. אני מודה שלא אהבתי את ה"מבחן" שטיי עשה לביי, בלי לברר אתה קודם איך היא מסתדרת עם גבהים, ובעיקר את המניפולציות בהן הוא השתמש כדי לגרום לה להיענות לאתגר שלו, אבל אהבתי את העובדה שהוא הבין את טעותו אחר כך, ובמיוחד את האופן שבו ביי הבהירה לו (גם אם זו לא הייתה כוונתה מראש) איך זה מרגיש כשאתה לא יודע באיזה סכנות נמצא האדם שאתה אוהב.


© ABC Family

רג'ינה הצליחה לצאת בשלום מחשיפת השקר שלה בעבודה, ועוד אפילו לקבל קידום בזכותו של ג'ון ואהבתי גם את קו העלילה הזה. הייתי קצת מאוכזבת שלא באמת הראו לנו איך טובי וניקי מגיעים מהאכזבה שלה מהכנסייה והרצון שלה שלא לחכות עוד לחתונה, לכך שהם יערכו את החתונה שלהם בבית, אבל היה יפה לראות קת'רין מתמודדת עם האכזבה שלה מכך שהחתונה לא נדחתה כפי שהיא יכלה לקוות ממה שהיא קלטה מהמריבה שלהם בחוץ (אהבתי את ההבלטה בין היכולת לשמוע לחוסר היכולת לשמוע בקטע הזה). אהבתי גם את האופן שבו טובי הגיב לסערת הרגשות של ניקי, אין ספק שגם אם קת'רין כרגע לא הכי מרוצה ממעשיו, היא חינכה אותו היטב.

דפני וג'ייס נפרדו הפרק סופית, אחרי שדפני קצה בכל ההליכה שלו על הגבול. והתגובה שלו לעשות רגע אחרי הפרידה בדיוק את מה שהיא לא רצתה שיעשה קודם לכן, בטענה שעכשיו הוא לא צריך לשמוע לה כי היא כבר לא חברה שלו, הייתה בה הדגמה אירונית למעשה שיכול לגרום בעת ובעונה אחת גם לצער על כך שהחברות הסתיימה והיא אבדה את כוחה עליו, אבל גם לשמחה על כך שהחברות הסתיימה, והיא לא צריכה להיות על המשמר כל הזמן מפני מה שהחבר שלה יעשה, כיוון שזה סוג האדם שהוא. (אורלי)

8.5 פרוורי הגיהינום, עונה 2, פרק 22
פרק סיום העונה הותיר אותי בתחושות מעורבות בנוגע למה שהסדרה רוצה לומר לי על הדמויות שלה. דאלאס, פוחדת מקשר או אמיצה מספיק להתמודד עם האמת? דליה, פסיכופתית או ילדה אבודה? ריאן שיי, רוצה באמת להיפרד מטס או בעצם מחפש דרכים לחזור אליה? ג'ורג, אבא טוב ששם גבולות לבתו, או אב שהזניח את בתו בשל אישה אחרת? איכשהו הסדרה נותנת בכל פרק תחושה שכל התשובות יכולות להיות נכונות תלוי מה מתחשק ליוצרים באותו הזמן.

עלילת דליה משתמשת בג'ורג כדי לעורר קנאה באביה הביולוגי שהסתיימה בכך שדאלאס התוודתה שזו הייתה היא שגרמה לאב לשוב לעיר, גרמה לי לשים לב פתאום, שדליה קראה במהלך הסדרה לג'ורג אבא (אומנם אבא אלטמן, אבל עדיין) הרבה יותר ממה שטסה קראה לו כך. ועם כל זאת הפרק איכשהו כל הדמויות כמעט הצליחו להיות נוגעות ללב, ובעיקר טסה בחיפושיה אחר מקום מגורים. ואני מודה שאהבתי את הגעתה, הלא מקרית בכלל, של אלכס בסיום הפרק. בהחלט משאיר מקום להתפתחות בעונה השלישית. (אורלי)

8.5 Suits, עונה 3, פרק 10
פרק סיום החלק הראשון של העונה בהחלט השאיר אותי כצופה עם תחושה טובה. התביעה של אווה הסנינגטון הסתיימה בלא כלום; הרווי ספקטור שוב גבר על טראוויס טאנר; דונה הצליחה לצאת כשידה על העליונה מעימות עם סטיבן הנטלי, שנשאר מנוול עד הסוף; ומייק ורייצ'ל הצליחו לגבור על הקשיים החיצוניים שהפריעו למערכת היחסים שלהם, כשרייצ'ל אף זוכה בדרך לאישור של ג'סיקה לעבוד בחברה שלהם כעורכת דין אפילו אם התואר שלה לא יהיה מהרווארד. העובדה שעד סוף הפרק הצליח צוות המשרד להתגבר בצורה אלגנטית ושנונה כדרכם על כל המכשולים שבדרך, היא גם זו שגרמה לכך שאפילו האיום על חשיפת תרמיתו של מייק על ידי לואיס, שנשמר לסוף הפרק, לא היה בו באמת על מנת להדאיג. בדרך לאותו איום אמנם סבלנו קצת מהעלילה המטופשת של לואיס ליט ושילה אך למען האמת משהו בי מעדיף לראות את לואיס במצבו הזה מאשר מתבכיין בחברה על כמה שלא מעריכים אותו. סה"כ פרק חביב שמסיים את החלק הראשון של העונה עם טעם של עוד. (אורלי)

8. הסקס של מאסטרס, עונה 1, פרק 1
על פועלם של צמד המדענים ג'ונסון ומאסטרס לא שמעתי לפני הסדרה, אך אני מודה שהפרק סקרן אותי מספיק כדי לחפש עליהם מידע בוויקיפדיה, ולהיחשף בדרך לספוילרים לחייהם האמיתיים.

כשקראתי על המחקר שלהם, שמתי לב למה שהפריע לי בפרק, ואני לא יודעת אם האשמה היא באופן שבו הסדרה שווקה או בסדרה עצמה. לי מאוד צרם בפרק חוסר הגבולות המוסרי של צמד החוקרים. זה דבר אחד לגרום לאנשים לשכב בשביל מחקר מדעי, ודבר אחר לאלץ אותם במניפולציות לקיים יחסי מין עם אדם נשוי בשביל המדע. אפילו אם נניח שלרופא הבוגדני לא היה אכפת, כיוון שהוא ממילא בוגד, אז לפחות שיעשה את זה מסיבה טובה, אבל האם הם בטוחים שלבחורה שהתנדבה לניסוי זה לא היה משנה?


© 2013 Sony Pictures Television Inc. All Rights Reserved

כשקראתי בוויקיפדיה (אני מודעת לכך שתמיד צריך להשאיר מקום לספק גם לגבי מה שנאמר שם) שהמחקר שלהם נערך לאורך שנים, ובתחילה המתנדבים לו היו יצאניות, ובשלב מאוחר יותר הם השתמשו במתנדבים שהיו בדרך כלל סטודנטים משכילים, והזוגות שבהם הם השתמשו היו בדרך כלל נשואים, התחלתי לתהות האם הם לא זרזו תהליכים בסדרה. ועד כמה הם נשארו נאמנים לספר האוטוביוגרפי שנכתב על מאסטרס ועליו הם מתבססים. זה צרם לי כיוון שזה עושה שירות בעייתי לאופן שבו הם רוצים לתאר את המחקר כמשהו חדשני ומדעי בלבד, בעוד שבפועל כבר בסוף הפרק נראה שמאסטרס משתמש במחקר כדי לזכות בהטבות מיניות אישיות.אם זה מדעי בלבד והוא לא רוצה לערב כאן את הרגש שלו, הוא צריך להיות מסוגל להסביר את המחקר הזה לאשתו, אבל לא נראה לי שהוא מעוניין לעשות את זה.

אני מקווה שהפרק השני יבהיר לי יותר את הכיוון שאליו יוצרי הסדרה רוצים ללכת, בינתיים הציון הוא כזה למרות הדברים שהפריעו לי, כיוון שסך הכול הפרק היה עשוי היטב. (אורלי)

7. הומלנד, עונה 3, פרק 3
שני הבדלים היו בין הפרק הזה לבין שני קודמיו בעונה הזאת: ברודי חזר להופיע בו, והוא נע רק בין שני מוקדי התרחשות - המפלט של ברודי בוונצואלה והמאבק של קרי להשתחרר מבית החולים הפסיכיאטרי. לגבי הראשון, היות שאף פעם לא אהבתי את ברודי וכבר מזמן שאני לא מזדהה עם אומללותו כביכול, נאלצתי להשלים עם זה כמהלך מתבקש עלילתית, אבל לא הצלחתי לרחם עליו, למרות שהוא שוב כלוא בחדר באיומי ירי. "לכל מקום שאתה הולך נפגעים אנשים, ורק אתה שורד" הטיח בו הרופא-מסמם, ולכך צריך להוסיף שאני, בניגוד לקרי, מתקשה להאמין לחפותו.


Showtime © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved

באשר לבחירה רק בשני אירועים בפרק, זה בהחלט שיפר את התזזיתיות המעצבנת של העונה, שנדמה שמנסה לירות לכל הכיוונים - טרור, קונספירציה ממשלתית, בעיות התבגרות ושברון לב - ולא פוגעת באף אחד מהם. היעדרה של דיינה ומשפחת ברודי היתה בהחלט רצויה בהקשר הזה, בייחוד שנדמה שלקו העלילה הזה אין קשר לעלילה המרכזית. האשפוז של קרי מעניין דווקא, אילו רק היו מפסיקים להגיד שהיא לא משוגעת, שהלא היא מאובחנת כבעלת הפרעה, ואיכשהו הכל מוצג כקונספירציה. דווקא קצת פיתוח בכיוון הזה היה יכול להועיל. מכל מקום הפרק הזה לא הבהיר שום דבר בערפל של מי נגד מי ולמה, והסבלנות הולכת ומתקצרת. (מירב)

7. האגדה של קאנג צ'י, עונה 1, פרק 1
סדרות קוריאניות היסטוריות אינן מיועדות לרכי הלבב. כרגיל, אנחנו מתחילים באקספוזיציה עקובה מדם - איש רב מעלה נבגד על ידי מי שהוא מחשיב לחברו ונרצח על ידו מול בתו ההמומה. גורלה של אותה הבת לא ממש משתפר מנקודה זו, משום שהיא ואחיה נמכרים לעבדות בבית בושת, שם היא אמורה לשמש כג'ינסנג (זונת צמרת) והקליינט הראשון שלה מתעתד להיות רוצח אביה. מפה לשם יש לנו סצנת מכות, אונס אכזרי ותליה פומבית וגם... גומיהו אחד או שניים, מכיוון שזו לא רק סדרה היסטורית אלא גם פנטזיה.גומיהו הוא דמות אגדית מהפולקלור הקוריאני, מאפייניה משתנים מסיפור לסיפור (כמו עם ערפדים) אבל תמיד היא מיוצגת על ידי שועל בעל 9 זנבות, שיכול לעטות צורת אדם, ותמיד היחסים שלה עם בני האדם הרגילים אינם מהמשופרים (מכיוון שלפי אחת המסורות הגומיהו, בעיקר הנקבות, נוהגות לאכול לגברים תמימים את הכבד, אפשר להבין מדוע בני האדם לא נלהבים לשהות בחברתם. מצד שני, גם בני האדם לא עושים רושם חיובי מדי בסדרה הזו. אולי הם לא יאכלו לך את הכבד אבל הם ישתו לך את הדם בקשית).

מבחינתי, למרות כל הדרמה, הפרק הראשון עבר בעצלתיים, ולא הצלחתי ממש ליצור הזדהות עם הגיבורים האומללים, אך מכיוון שהגיבור הראשי עוד לא נולד בנקודה זו, אני עוד מוכנה לתת לסדרה הזדמנות. (רמונה)


בשולי הממיר

בפרק הראשון של "הסקס של מאסטרס" התארחו גם בו ברידג'ס וגם מרגו מרטינדל גיבורי "The Millers".

***
מה יהיה לנו השבוע?
18-25 באוקטובר

ביום ראשון: האישה הטובה 5 (yes דרמה)
ביום שני: פרשיות סמויות 4, צווארון לבן 5 (yes אקשן)
ביום שלישי: הורים במשרה מלאה 5, קוראים לי פיץ 4 (yes דרמה)

ביום רביעי: מחוברים פלוס מסתיימת (HOT3)
ביום חמישי: Revolution עונה 2 (yes אקשן)

***
מסביב למסך המפוצל

"המתים המהלכים" ממשיכה לשבור שיאי צפייה. בפרק הפתיחה של העונה הרביעית צפו לא פחות מ- 16.1 מיליון איש (!) מתוכם 10.4 מיליון בגילאי 18 – 49. רק נזכיר שבפרק הפתיחה של העונה שעברה, שהיה כשלעצמו שובר שיאים, צפו 12.4 מיליון איש. למעשה, שיעורי הצפייה בפרק היו דומים לאלה של משחק הפוטבול המרכזי ששודר באותו ערב – נתון כמעט בלתי נתפס.

בושרות טובות לחובבי ג'וס ווידון – "סוכני ש.י.ל.ד." של "מארבל" קיבלה מרשת ABC הזמנה לעונה מלאה בת 22 פרקים. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שמאז הפרק הראשון הסדרה רושמת ירידה קבועה בשיעורי הצפייה בה מדי שבוע. מנגד, יש לזכור שהיא משובצת בשעה לא פשוטה מבחינת התחרות וששיעורי הצפייה בה עדיין לא רעים בכלל.

ואם ב"מארבל" עסקינן – מתברר שבחברת ההפקה שוקדים בימים אלה על "תפירת" חבילת שידור מורכבת שתכלול 4 סדרות דרמה ומיני-סדרה אחת לשידור ב- VOD או בכבלים. כרגע, המועמדות הפוטנציאליות לשידור הן "נטפליקס", "אמזון" ואחרות. מדובר בנדבך נוסף באסטרטגיית השיווק של החברה כחלק מליווי עליית הסרטים השונים שלה והותר המותג והדמויות בתודעה.

טינה פיי ואיימי פוהלר חוזרות להנחות את טקס פרסי "גלובוס הזהב". פעמיים! שתי הקומיקאיות הנהדרות שכבר הנחו בעבר בהצלחה רבה את הטקס ינחו את הטקס בשנים 2014 ו- 2015. כיף!

מה עובר על דונלד גלובר? לאחרונה התבשרנו שכוכב "קומיוניטי" יופיע בכמות מצומצמת של פרקים בעונה הקרובה, והשבוע הוא פרסם בחשבון האינסטגרם שלו תמונות של פתקים בכתב ידו שבהן הוא מביע חששות ופחדים לגבי עתידו ועוד אמירות שעלולות להצביע על מצב נפשי לא הכי בשמיים. בין הדברים שנכתבו בפתקים כתב גלובר "הייתי חולה השנה" ו"לא עזבתי את קומיוניטי כדי לעשות ראפ" (כפי שפורסם כשנודע על עזיבתו החלקית את הסדרה). גלובר גם העניק ראיון בלעדי לאתר של מגזין "פיפל" שבו טען שהוא רק שחרר קיטור, אבל גם רמז שמצב רוחו אכן לא מזהיר ושהוא "לא מעוניין לשקר יותר לגבי הרגשות שלי", כדבריו. נקווה שהוא ייצא מהדאון במהרה ויחזור לעשות את מה שהוא יודע טוב כל כך – להצחיק.

האם "גלי" תסתיים בקרוב? ראיין מרפי, יוצר הסדרה והמפיק בפועל הראשי שלה, טען השבוע שהסדרה תגיע לקיצה בסיום עונתה השישית, כלומר: בתום העונה שתבוא אחרי הנוכחית. אלא שמסתבר שלרשת FOX יש אולי תכניות אחרות לגבי הסדרה – נשיא חטיבת הבידור של הרשת, קווין ריילי, נשאל על הדברים של מרפי והשיב שאמנם קיימת אפשרות שהסדרה תסתיים בתום העונה השישית, אבל עתידה של הסדרה טרם הוכרע וקיימות גם אפשרויות אחרות. חשוב להבהיר שההחלטה על עתיד הסדרה מצויה בידי חברת ההפקה שלה והרשת המשדרת אותה. מצד שני, בלי מרפי קשה לראות כיצד הסדרה ממשיכה, אם כי היו כבר דברים מעולם, כידוע.

השבוע נרשם רגע היסטורי בתולדותיה של "סאות'פארק" – אחרי 17 עונות וכ-240 פרקים, לראשונה לא שודר פרק של הסדרה בשל כך שמאט סטון וטריי פארקר לא הספיקו להכין אותו בזמן. חשוב להזכיר שבניגוד לסדרות אחרות, השניים מכינים את הפרקים ממש ערב השידור כדי שיוכלו להכניס אלמנטים אקטואליים רבם ככל הניתן לעלילות הפרקים. אלא שהפעם הדבר לא עלה בידם. השניים תלו את האשם בהפסקת חשמל גדולה באולפני הסדרה.   

מזל טוב לקריסטן בל! הכוכבת האהובה של "ורוניקה מארס" (ובימים אלה של "בית השקרים") התחתנה עם בחיר ליבה, דקס שפרד (קרוסבי מ"הורים במשרה מלאה"). לשניים יש כבר ילדה משותפת ואחרי הרבה ספקולציות לגבי מועד החתונה, הם בחרו למסד את היחסים באופן צנוע.

מעריץ גדול חדש לבראיין קרנסטון מ"שובר שורות", ולא סתם מעריץ – אנטוני הופקינס. השחקן הותיק כתב לקרנסטון מכתב מרגש ובו סיפר לו שצפה בסדרה במרתון והתרשם עד כדי כך מההופעה שלו שבחר לכנותה "המשחק הטוב ביותר שראיתי בחיי". וואו.

לא מעט ביקורת מוטחת ב- SNL על היעדר שילוב מספק של בני מיעוטים בקאסט ובמיוחד בכל הנוגע לנשים שחורות. קינאן תומפסון, אחד מחברי הקאסט שצבע עורו שחור, התבטא השבוע באופן מעורר מחלוקת כשטען שהיעדרן של נשים שחורות בקאסט נובע בעיקר במחסור באיכות אצל קומיקאיות שחורות. לדבריו "באודישנים אף פעם לא מצליחים למצוא כאלה שנראות מוכנות לתפקיד". הדברים כבר עוררו סערה קלה בארה"ב ואפשר לנחש שלא שמענו את סוף הדיון בסוגיה הזו.


ולסיום (חלק ראשון): רוצים לראות איך "משחקי הכס" הופכת לקומדיה קלילה וטיפשית באמצעות ליק-סינק בלבד? צפו בוידאו המצחיק עד דמעות הזה: 
ולסיום (חלק שני): אחד הלהיטים הגדולים ברשת האינטרנט הוא ה- "Honest Trailers" – טריילרים מצחיקים לסרטים ולסדרות שמציגים באופן ישיר ובוטה את כל התחלואים, השגיאות, חוסר ההיגיון וכו' בתסריטים שלהן. הקורבן הפעם: "המתים המהלכים". ואוי, כמה שזה מצחיק.

 ***
רוצים לכתוב לממיר הבא? צרו קשר: editor@tve.co.il

תגובות (4)