ארכיון המסך המפוצל > 2013

קצרצרים 28/10/13

טור סובייקטיבי על טלוויזיה - בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 28/10/2013

* סוכני שילד עונה 1, פרק 1 : בזמן הנאום של מייק לקראת סוף הפרק על כך שהוא חשב שכבר יהיה לו בית בשלב הזה, וכל הסוכנים מקיפים אותו ודואגים לו שלא יישרף, אני לא יודעת מה היו האסוציאציות שעלו בראשכם, אבל אולי בגלל משה סילמן או הידיעה הדומה מהזמן האחרון, לי זה העלה אסוציאציות למחאה הציבורית בשל מצוקת הדיור, עם הפי אנד כמובן. (אורלי)

* המעגל עם דן שילון 24/10/13: אני באמת מתחילה להאמין בכוחות של המנטליסט נמרוד הראל שהתארח בתכנית, אחרת איך אתם מסבירים את העובדה שיומיים לפני עלייתה של X -פקטור לשידור, בניגוד לכמעט כל לוח השידורים של 'רשת', לא היה ל-X-פקטור אף אייטם יחצני בתכנית? (אורלי)

* עד עצם היום הזה, עונה 3, פרק 4: הפרקים של עוץ לי גוץ לי הם תמיד הטובים ביותר בעיניי, אבל הפרק הזה ראוי לאזכור דווקא בשל מתן הזהות של פיטר פן לחלילן מהמלין, אהבתי.  (אורלי)

* בונז עונה 8, פרק 21: קמאו מגניב לסוזן פניגר, שפית מוערכת מאוד בארה"ב, שלה רשת של מסעדות מקסיקניות.  בפרק הודג'ינס ואברנת'י משכנעים אותה לטעום את הרוטב החריף של סבתא של אברנת'י ואח"כ להיכנס איתם לשותפות במכירתו.  (kitty)


* ריי דונובן, עונה 1 ,פרק 3: נכון שלדעתי זה היה הפרק הטוב ביותר עד כה בסדרה, מצחיק שמה שיגרום לו להישאר בזיכרוני לנצח (או עד שאני אשכח כמובן...) זו העובדה שהפרק הזה לימד אותי מה זה טוורקינג... (אורלי)

* הכוכב הבא:  אנחנו רגילים כבר להיפראקטיביות הכללית של תכניות ריאליטי, הדורשות חלוקת קשב בין המתמודד, השופטים, הבאנרים הקופצים והסמסים, אבל בהצבעת הקהל ל"הכוכב הבא" הוסיפו לזה שיא חדש של חוסר סבלנות, במין גרסה מהופכת של "דה וויס": למה לכם לחכות לראות אודישן מלא, אם אפשר להצביע כבר על פי מבט אחד, ורצוי כמה שיותר מהר. ממילא השופטים הם העיקר. (מירב)

* השבוע פורסם שיעל פוליאקוב ואילן פלד, כוכבי המערכונים המדוברים של "מה נסגר", בדרך לפינה משלהם בארץ נהדרת. כמו קודמיהם - מנחה התוכנית רועי בר נתן, ירון ברלד ב"בובה של לילה" ואפילו רועי כפרי מניצה ולחם - אסור להיות מצחיקים בשום מקום אחר. (מירב)

* ב-BBC עולות סדרות חדשות כל שבוע. כשכל עונה היא בערך 7 פרקים, חייבים להמשיך לספק סיפורים חדשים. השבוע התחילה PramFace, קומדיה חמודה על נער בן 16 שהכניס מישהי להריון, ועכשיו הם, החברים שלהם והמשפחות שלהם, מתמודדים עם המצב. הריון בגיל 16 הוא מצב שכיח בבריטניה, אז מפליא שאין יותר סדרות שמתעסקות בזה. (Which Witch)

* מעריצי סדרת הקאלט Q.I. ישמחו לדעת שלקומיקאי הבריטי דיויד מיצ'ל (שמתארח הרבה בפאנל של Q.I) יש תכנית קומית חדשה בשם "Was It Something I said", פורמט שמבוסס על ציטוטים של אנשים מפורסמים, ומזכיר מאות את Q.I ברוחו. יש שני פאנליסטים קבועים (אחד מהם הוא ריצ'רד איואדה מ"צוות איי.טי.), ואליהם מצטרפים כל שבוע קומיקאים בריטים משובחים. גם פה הם בעיקר עושים צחוקים ומריצים בדיחות. בינתיים היו רק מספר תכניות, ובעיני היא לא מגיעה לרמה של Q.I. - בעיקר מכיוון שאין לה את הערך המוסף של הידע המרשים, אלא ציטוטים שלפעמים הם סתמיים. אבל מי שאוהב הומור בריטי יצחק עד דמעות. (Which Witch)

 

פנייה אישית נרגשת

* הומלנד, עונה 3: מלא בהתרגשות ישבתי על הכורסא והתחלתי לצפות בפרק הראשון לעונה. שלום לקארי, שלום ולסול ושלום ל... לא! זה לא קורה! לא שוב!! דיינה!.

אחרי שגרמה לאחרון הצופים לייחל למותה במהלך העונה הקודמת, דיינה החליטה שהיא לא אמרה את המילה האחרונה וחזרה גם לעונה השלישית. לא מספיק שהיא חזרה, יש לה תסביך שלם של ״אבא שלי מחבל - אני שונאת אותו -אני שונאת את אימא שלי - אני שונאת את החיים - אני שונאת את העובדה שאני לא טובה בכלום, אפילו להתאבד לא הצלחתי״. בנוסף לכול יש לה בחור צעיר שמצליח לקחת את כל השנאה של הצופה כלפי דיינה ולהכפיל אותה כלפיו. גדעון רף, אם יש לך איזושהי השפעה על הווארד גורדון, בבקשה דבר אתו שינטוש את קו העלילה הזה כמה שיותר מהר, אני אפילו אשלח עוגיות אם זה יעזור. (שי כהן)


דיאלוג

אורלי ורמונה מדברות על הפקת הגרסה האמריקאית למנגה hana yori dango (בתרגום לאנגלית Boys Over Flowers, את הגרסה הקוריאנית תרגמו בארץ כ "בחורים רעים") דרמה על תיכון של עשירים, ובחורה מרקע שונה שלומדת בו. לרמונה נראה שההפקה דלת תקציב, וזה מאכזב אותה.

אורלי: קראתי באמת מישהו שאמר שהפריעה לו דלות התקציב בגרסה היפנית לעומת הקוריאנית, דווקא בגלל שהעושר אמור להיות חלק משמעותי מהעלילה.

רמונה: בדיוק, אם אין להם תקציב מתאים, שיחדשו סדרות כמו "עניין של זמן", כל מה שהם יצטרכו להשקיע בו זה חולצות כחולות.

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר. 

 

תגובות (4)