ארכיון המסך המפוצל > 2013

קצרצרים 4/12/13

טור סובייקטיבי על טלוויזיה - בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 01/12/2013

* שנות השמונים, עונה 1, פרק 4: לא באמת תכננתי לצפות ב"שנות השמונים" של אסייג, אבל יצא. מסתבר שזה היה פרק ממש מצחיק. (שלמקו GRAS)

* סוכני שילד, עונה 1, פרק 4: הפרק הרביעי של סוכני שילד מזכיר מעט את הפרק הרביעי של אנג'ל, שעסק במנתח עיניים שמסוגל להפריד חלקים מהגוף שלו החוצה, ביניהם העין. בין שני הפרקים האלה הפרידו כמעט 14 שנים. (שין-גימל)

* עד עצם היום הזה, עונה 3, פרק 6: צופה אקראית בפרק, שצפתה בו עימי כאילו המדובר היה בהישרדות על אי כלשהו, שאלה אותי בסופו כשהם דיברו על הדרך חזרה לסטוריברוק: "איפה היא הסטוריברוק הזו שהם מדברים עליה כל הזמן, זו עיר ברוסיה?" (אורלי)

 * אקס פקטור ישראל, עונה 1, פרק 10: ההצלחה הכי גדולה של אקס פקטור בחו"ל הייתה קיבוצם של חמישה מתחרי סולו ללהקה אחת - "וואן דיירקשן", היסטריית פופ וכסף בינלאומית. באקס פקטור ישראל מקנאים, כנראה, כי במהלך מלאכותי להחריד החליטו השופטים לקחת חמישה זמרים מקטגוריית הבנים שאין ביניהם כל קשר מוזיקלי (לפחות על פניו) וליצור מהם להקה חמישית. קשה לי להאמין שתצא מזה הצלחה כלשהי מחוץ לטלוויזיה, אני מקווה שלפחות בתחרות עצמה לא ייתנו להם עדיפות בשם הפוטנציאל המסחרי. (מירב)

* אקס פקטור ישראל, עונה 1, פרק 11:  אני תוהה אם העובדה שנבחרת הבוגרים היא הנבחרת שהכי מעניינת אותי מכל הנבחרות, ושהתאכזבתי מכך שאף אחד מהשופטים לא גילה בה עניין היא אינדיקציה לכך שאני מזדקנת. (אורלי)

* עוזרות בית נחושות עונה 1, פרק 2: את דמותה של ג'נבייב דלטור, אחת מהנשים בעלות הבית בסדרה, מגלמת סוזן לוצ'י, מי שגילמה את אריקה באופרת הסבון המבוטלת "כל ילדיי", ומה היא ערכה כבר בפרק השני בסדרה הזו? נכון, מסיבה, כי גם אם יבטלו לה את הסדרה, כולם עדיין יהיו במסיבה של אריקה. (אורלי)


קצרצרים המלצות

* אהבה מלידה: בימים אלה משודרת ב"הוט" העונה הרביעית של הסדרה האוסטרלית "אהבה מלידה", וזו הזדמנות מצוינת להזכיר שהסדרה הזו קיימת, ושהיא מצוינת ממש כמו, אם לא יותר, סדרות אמריקאיות. כל העונות נמצאות בחינם ב-VOD, ואני גמעתי אותן בבת אחת, כי הסדרה היא כיפית וחמודה וטיפשית ומצחיקה, בדיוק כמו הגיבורה הראשית. זו סדרה על נינה, רופאה מקסימה ונוירוטית, והמשפחה שלה, המקסימה והנוירוטית לא פחות. יש המון עניינים רומנטיים למי שאוהב דברים כאלה (כולם, לא?), ודמויות משנה שאי אפשר לא להתאהב בהן. מערכת היחסים בין נינה לבין אחותה, או בין נינה לאבא שלה, ריגשו אותי עד דמעות, וזה עוד לפני שראיתי את הסיום הדרמטי של העונה הרביעית!  (Which Witch)


קצרצרים לזכרם

* כידוע, אריק איינשטיין וספי ריבלין  הלכו לעולמם בהפרש של שבוע. שני אנשים שהשפיעו על הזיכרון הקולקטיבי של כל מי שגדל על שידורי הערוץ הראשון.  שניהם נחשבו לקונסזוס אף על פי שהיו אנשים שונים מאוד מבחינות רבות (ספי ריבלין אמר שלהיות על הבמה זה הריפוי שלו, ואילו אריק איינשטיין אהב להיות בבית). לפניכם כמה קטעים לזכרם.

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר.

תגובות (9)