ארכיון המסך המפוצל > 2014

מנת היום 3/4/14

מבחן היין הגדול, רמזור 4

מאת: שי שגב
פורסם בתאריך: 02/04/2014

21:00 BOOM, ערוץ 2

שעשועון  חדש בהנחיית עידו רוזנבלום. בכל תכנית ארבעה מתמודדים בעלי מכנה משותף (בני משפחה, חברים, או קולגות), יגיעו להתחרות כקבוצה. מטרת המשחק פשוטה: לענות על כמה שיותר שאלות טריוויה מבלי להיפסל, כאשר כל תשובה אופציונלית תיוצג על ידי חוט צבעוני המחובר לפצצה מדומה. על המתמודד לחתוך את החוטים של התשובות השגויות ולהשאיר את החוט שמייצג את התשובה הנכונה. במידה והצליח, ימשיך לשאלה הבאה, במידה ולא, השחקן ייפסל ויצא מהמשחק, אך הקבוצה תמשיך לשאלה הבאה. כדי לנצח ולזכות בפרס הכספי שיכול להגיע לחצי מיליון שקלים, על חברי הקבוצה להגיע לשאלה השמינית ולענות עליה נכונה. 


21:30 רמזור 4, ערוץ 2

אחרי פגרה ארוכה במיוחד, חוזרים אמיר (אדיר מילר), איצקו (ליאור כלפון) וחפר (נירו לוי) אל המסך שלנו עם העונה הרביעית של "רמזור". בעונה החדשה שלושת החברים הקרובים נכנסים אל העשור החמישי לחייהם, ומתמודדים עם שינויי הזמן ואורח החיים. אמיר וטלי (ליאת הרלב) מתחילים את העונה כשהם הורים לירדנה הקטנה, בת ה-8 חודשים, שנקראה על שם כלבתם האהובה של השניים שמתה בסיום העונה השלישית. התוספת החדשה למשפחה מסבכת כמובן את מערכת היחסים בין השניים. גם איצקו ולילך (יעל שרוני) יוצאים לתקופה חדשה, הפעם כגרושים טריים. במהלך העונה נגלה איך יצליח איצקו להתמודד עם תשלום המזונות, עם המשמורת המשותפת והאם יצליח למצוא זוגיות חדשה. אצל חפר, לעומת זאת, שום דבר לא באמת משתנה. עדיין מחפש עבודה, עדיין מחפש זוגיות ועדיין מנסה להיגמל מעישון.

צילום: פיני סילוק

22:00 מבחן היין הגדול | Somm, ערוץ Yes דוקו

היכנסו לעולם המסתורי של תואר ה"מאסטר סומֵליֶה" ולמבחן האימים שיש לעבור כדי לזכות בו. ארגון ה-CMS (The Court of Master Sommeliers), הוא אחד הארגונים היוקרתיים והאקסקלוסיביים ביותר בעולם היין והמסעדנות. מאז הקמתו, פחות מ-200 בני-מזל הגיעו לדרגה הנכספת של מאסטר. המבחן לקבלת הדרגה מכסה כמעט כל ניואנס בעולם היין והנבחנים נאלצים לסכן הרבה – כולל את שפיותם – כדי לעבור אותו. המבחן אפוף סודיות וזו הפעם הראשונה שמצלמות הורשו להיכנס. הסרט עוקב אחר ארבעה אוצרי יין מקצועיים, שמנסים לעבור את המבחן, מבחן שיש לו את אחוזי ההצלחה הנמוכים בעולם. כמה אתם חושבים שאתם יודעים על יין? בימוי: ג'ייסון ווייז. ארה"ב, 2012. דוקומנטרי מרתק, שאינו מיועד רק לחובבי יין, על המטורפים שמקדישים את עצמם למקצוע. ציון: ♥♥♥♥***

מדור "מנת היום" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, על פי עדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בעדכונים אלה מסיבות שונות, נשמח אם תתקנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת מלאה ומפורטת באתר בו הוא כותב עם הקלקת קישורית המילה ציון.

תגובות (2)