ארכיון המסך המפוצל > 2014

קצרצרים 19/5/14

טור סובייקטיבי על טלוויזיה - בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 19/05/2014

 * המשפט של איימי, עונה 2, פרק 9: השחקן ארמין שמרמין מי שהיה המנהל סניידר בסדרה באפי, התארח בפרק בתפקיד עורך דין המבקש בשם אם של ילדה עם הפרעות התנהגות קשות שיבוצע בה טקס גירוש שדים, לו רק הוא היה מתעקש על  ביצוע הטקס הזה בסוף העונה השלישית בבאפי... (אורלי)

* שידורי ערוץ 10: ידעתי שאם ערוץ 10 מספיק רוצה, גם הוא יכול. לשדר במסך רחב. יותר ויותר תכניות בערוץ כבר מצולמות וצולמו ביחס תמונה 16:9 ("אורלי וגיא", "היפה והחנון", "שי בשישי", "בני ערובה" ועוד ועוד) אבל השידור שלהן לא הותאם לכך אוטומטית (כפי שקורה כבר מעל שנה בערוץ 2) והועבר למעשה ביחס 4:3 מתוח לגובה ורק בחלק מהמקרים ניתן לסדר זאת באמצעות שינוי הגדרות מסך/ממיר. אבל הנה, כנראה סופסוף הגיעו גם לערוץ 10 כמה אנשי צוות טכני שיודעים מה הם עושים, והערוץ כעת עובר אוטומטית בין שידור 16:9 ל-4:3 בהתאם לתוכן המשודר. עכשיו תורם של עוד כמה ערוצים שמשלבים תכנים משני הסוגים אבל מותאמים רק לאחד מהם. (זוחל השטיח)

* הרשימה השחורה: עונה 1, פרק 14: מילא ההתייחסות למלחמה הקרה בזמן האירועים באוקראינה, זה קורה ב"רשימה השחורה" כל שבועיים. צירוף המקרים הביזארי באמת הוא שהפרק ששודר בליל האוסקר בyes עסק בגניבת פסלון. (שין-גימל)

* שידור טקס הדלקת המשואות ה-66 בערוץ 2: ד"ר קירה רדינסקי אחת ממדליקות המשואות בטקס, הודתה בנאומה "למורים שעושים את עבודת הקודש של טיפוח הדור הזה.." המתמלל של הטקס, הודה למורים על "טיוח הדור" והסביר במחי טעות מקלדת קטנה חלק גדול מהבעיות במערכת החינוך... (אורלי)

* גרייסלנד, עונה 1, פרק 1: לא יודעת למה, אבל הפרק הזכיר לי יותר מכל דבר אחר את הסדרה משמר המפרץ, רק פחות מעניין. (אורלי)

* הפרקליט (רייק), עונה 1, פרק 9: הפרק הזה ראוי לציון רק מפני שהוא היה הראשון בסדרה האמריקאית שכולו היה חדש לי, שני הפרקים הראשונים של סדרת המקור האוסטרלית שרק בהם צפיתי, הצליחו לספק תוכן לשמונה פרקים אמריקאיים. אני מניחה מבלי לראות ששני הפרקים הבאים של הסדרה האוסטרלית כבר יביאו אותנו לתכני העונה הבאה שלא תהיה.  (אורלי)

* המנטליסט, עונה 6, פרק 16 :

פטריק ג'יין: נסי פחות ג'ואן קרופורד ויותר ברברה סטנוויק.

ליסבון: אני אפילו לא יודעת מה זה אומר, אני בקושי הולכת ואתה נותן לי עצות משחק.

הדיאלוג הנ"ל התנהל בין פטריק ג'יין לליסבון כשאנשי ה-FBI ביצעו התחזות משותפת כדי ללכוד רשת של גנבי אומנות, ואני אהבתי אותו כי חשבתי בליבי שיותר ברברה סטנוויק זו עצה טובה לכל שחקנית, וחבל באמת שליסבון לא מבינה על מה הוא מדבר... (אורלי)

* המנטליסט, עונה 6, פרק 20: ליסבון אומרת בפרק שהיא לא אוהבת סרטים ישנים כשהיא מסרבת להצעה לצפות ב"קזבלנקה", ואני לא מפקפקת יותר בעובדה שליסבון באמת לא הבינה על מה הוא מדבר בציטוט מעל, אני רק תוהה כיצד המנטליסט עם כל כישוריו לא קלט את העובדה הזו במשך כל השנים שהם עובדים יחד (אורלי)

* תחיית המתים, עונה 1, פרק 7: לאחר שחטף את רייצ'ל, גארי יורה בה למוות במהלך מאבק ביניהם, בו הוא טען, בין היתר, שצריך להשמיד את החוזרים. בסוף הפרק כל מתי העיר חוזרים לביתם כולל רייצ'ל, איכשהו זה הרגיש לי כמו סיפור שוליית הקוסם, שבו השוליה שניסה לעצור את המטאטא שבר אותו ובכך רק יצר מטאטאים נוספים. עכשיו השאלה היא האם גם בסיפור הזה יש קוסם, או שמא רק שוליות ומטאטאים? (אורלי)

* המלכה הלבנה, עונה 1, פרק 1: על פניו הייתי אמורה לאהוב את זה, נורא אהבתי את הסדרה הדוקומנטרית ששודרה בבי.בי.סי על ההיסטוריה של בריטניה (של סיימון שאמה) ומלחמות השושנים זה כר היסטורי פורה במיוחד אבל  איכשהו הפרק לא תפס אותי. הגיבורה הזכירה לי את גלית גוטמן, היא נראתה בעצמה קצת משועממת וציפיתי שכל רגע תפצח בנאום יבשושי על הסכנה שבירקות. גם הילד החרמן לא ממש עשה לי את זה ואני לא מבינה למה היה צריך להכניס את כל הממבו-ג'מבו העל טבעי הזה לקלחת, לא מספיק שדחפו ים בציצים? (רמונה)

***

 

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר.

תגובות (1)