ארכיון המסך המפוצל > 2014

קצרצרים 8/10/14

טור סובייקטיבי על טלוויזיה - בקיצור!

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 08/10/2014

* הטלוויזיה החינוכית – מסך הEPG

או שהטלוויזיה החינוכית מתעקשת לשלול מעצמה קרדיט, או ששוללים ממנה. מדי פעם עדיין משודרים שם פרקים קלאסיים של "זהו זה". ובאחד הנפלאים שבהם, "גבר בהיריון", דוב'לה גליקמן מגלם איש צבא קשוח ש... נכון, נכנס להריון. כאשר הפרק הזה משודר, התקציר במדריך השידורים טוען שמדובר בפרודיה על הסרט "ג'וניור" עם ארנולד שוורצנגר. מה שלא ממש מסתדר עם העובדה שאותו ג'וניור נולד ב-1994 והפרק ההוא שודר במקור שנתיים קודם לכן, ב-1992. בשידור חי לפני קהל ולמחרת באחת ושלושים בשידור החוזר, כמובן. פרודיה נבואית משהו. (זוחל השטיח)


* אהבה מכוכב אחר, פרק 4

צ'ונג סונג-יי, גיבורת הסדרה ששודרה בקוריאה ב-2014,  התפרסמה כביכול כבר בילדותה כשכיכבה בדרמות היסטוריות קוריאניות, וכשבגרה הפכה לשחקנית מאוד פופולרית ואהודה. את הגיבורה בילדותה משחקת השחקנית קים היון-סו ששלוש שנים קודם לכן הופיעה בדרמה הקוריאנית "עץ עמוק שורשים". בפרק הרביעי של "אהבה מכוכב אחר", כשמדברים על העבר הטלוויזיוני של הגיבורה הראשית, מראים קטעים מהסדרה "עץ עמוק שורשים" עם קים היון-סו כדי להמחיש אותו, והשימוש בדרמה אמיתית מהעבר כדי לתאר את ההיסטוריה של הגיבורה הראשית היה מגניב מצד אחד, אך מצד שני לא הצלחתי לנער מראשי את המחשבה  שיש בכך כדי למקם את ילדותה בשנת 2011, ואז או שהסדרה מתארת עכשיו את העתיד, או שבעוד שבזמן שעל בן הזוג החייזרי שלה בסדרה יכולים לעבור 400 שנה בלי שיתווסף קמט לפניו, ההתבגרות שלה בשלוש השנים הייתה ממש מואצת. (אורלי)

* ערוץ 20 החדש

באחד הלילות בהם זפזפתי בין הערוצים מתוך רצון לפול על משהו מעניין,  הגעתי לערוץ 20 שנזכרתי ששמעתי שבאמת מציע תכנים חדשים והחלטתי להישאר עליו. בדיוק שודרה בו בשידור חוזר כמדומני תכנית הראיונות של שולי רנד, ובה הוא ראיין את שי גבסו. הקטע המוזר עבורי (בלי שום קשר לדברים שעליהם שוחחו השניים) היה שהתכנית נקטעה פתאום בלי שום הודעה מוקדמת, ואז שודר בה השיר הבא, שהוא אמנם אחלה שיר אך לא קשור לשום דבר בתכנית, ואז התכנית חזרה כאילו כלום. האם קליפים הם הפרסומות החדשות? אפשר רק לקוות. (אורלי)

 

* מרפאה פרטית, עונה 2, פרקים 17,18

כנראה שהיה כנס באפי ב"מרפאה פרטית" כי אמה קולפילד (אניה) שיחקה שם כאם שיולדת תינוק שמינו אינו ברור, ובפרק שאחרי הופיעה אמבר בנסון (טארה) כבחורה שהותקפה קשות במהלך שוד ועוברת טיפול פסיכולוגי כנגד פוסט טראומה. (kitty)

* הסקס של מאסטרס, עונה 2, פרק 11,

וירג'יניה אומרת : I've a lot on mind. התרגום מעביר את המטפורה למקבילה שלה בעברית: "יש לי הרבה דברים על הראש", והתמונה אומרת שהיא לא משקרת. (אורלי)

 צילום מסך. Copyright, Showtime, LLC All rights reserved © 2014 Sony Pictures Television Inc. All Rights Reserved

***

 

יש לכם קצרצרים משלכם? שלחו לנו! או הוסיפו את האשטג #מסמצ לציוצים שלכם בטוויטר בנושאי טלוויזיה, ואנחנו כבר נעשה את השאר.

תגובות (4)